Özgeçmiş Büyü Ebcet Hesabı Numeroloji Tarot Yıldızname Sorunlarınız İletişim

Taglar yıldızname uzmanı tarot büyü astroloji fal yıldızname rüya muska nazar cin kısmet burç .
gelecek din şeytan gazete niyet koç boğa ikizler yengeç aslan başak terazi kedi köpek kalp rüya mide sinir ruh yunus allah saç ayak göğüs ağrı iyi kötü dert sorun ayet huzur günah insan uyku cinsel çözüm beyin sinir kur'an büyücü dua ateş burç milliyet muska nazar ebcet tarot çocuk geçmiş akrep yay oğlak balık kova
yıldızname

YILDIZNAMENİN ARAPÇA ADI TAVİTA’DIR; YANİ KADER BİLİMİ DEMEKTİR.

NASIL Kİ GENETİK UZMANLARI SİZE GEN HARİTANIZI ÇIKARIP BAŞINIZA GELEBİLECEK HASTALIKLARI SÖYLEYEBİLİYORLARSA, YILDIZNAME UZMANI DA SİZE KADER HARİTANIZI ÇIKARIP BAŞINIZA GELEBİLECEK İYİ VE KÖTÜ OLAYLARA KARŞI YÖN GÖSTERİR.Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.

 Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldıznamede insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar bellidir.

Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi ya da manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.

Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım ya da macunlarla tedavi şekli önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.

Manevi hastalıklardan kastımız ise kişinin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Ya da doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Ya da koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş ya da büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm üretecektir.

Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Ama bilmiyorsanız ya da takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.

Kişinin yıldızını bulmak için Ebcet hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Ebcet hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebcet-i Sagir dediğimiz küçük Ebcet hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebcet hesabı Arapçadır. Türkçeye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

A=1

F=8

J=2

Ö=7

U=7

B=2

G=8

K=4

P=2

Ü=7

C=3

Ğ=4

L=6

R=8

V=6

Ç=3

H=8

M=4

S=3

Y=10

D=4

I=7

N=2

Ş=3

Z=7

E=5

İ=7

O=7

T=4

 

 

BAKİYE

BURÇLAR

YILDIZI

TABİATI

DOSTU

DÜŞMANI

1 kalırsa

KOÇ

Merih

Ateş

İkizler

Yengeç

2 kalırsa

BOĞA

Zühre

Toprak

Yengeç

Aslan

3 kalırsa

İKİZLER

Utarit

Hava

Aslan

Balık

4 kalırsa

YENGEÇ

Ay

Su

Boğa

Koç

5 kalırsa

ASLAN

Güneş

Ateş

İkizler

Boğa

6 kalırsa

BAŞAK

Utarit

Toprak

Akrep

Yay

7 kalırsa

TERAZİ

Zühre

Hava

Yay

Oğlak

8 kalırsa

AKREP

Merih

Su

Başak

Kova

9 kalırsa

YAY

Müşteri

Ateş

Kova

Balık

10 kalırsa

OĞLAK

Zühal

Toprak

Balık

Koç

11 kalırsa

KOVA

Zühal

Hava

Koç

Akrep

12 kalırsa

BALIK

Müşteri

Su

Boğa

İkizler

ÖRNEK
KOÇ BURCU (21 Mart–20 Nisan)
BU BURCUN YILDIZI MERİHTİR.

BİRİNCİ VASIF (21 Mart–30 Mart)
Bu burçta doğan erkekler esmer tenli ya da açık renkli olabilir ve uzun boylu büyük başlı olurlar. Yüz hatları keskindir. Çehreleri köşelidir. Alınları açık sert ve cüretkâr bakışlı gözleri açık kanatlı burun ve alaycı ağızları vardır. Tok sesli olup saçları soluktur. Vücut kemikleri iri bünyeleri sağlamdır. Çabuk kızarlar ama öfkeleri çabuk geçer. Çok inatçı olup eğlenceye düşkündürler Kolay baskı altına alınamazlar. Haksızlıklara hep baş kaldırırlar. Çocukken yaramaz gençken çok aktif olurlar. Tembelliği sevmezler çalışkan olurlar bu yüzden her işte başarılı olurlar. Bela ve dertlere karşı dayanıklıdırlar…

İKİNCİ VASIF (31 Mart -9 Nisan)
Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmak maddi durumları da sağlıkları gibi bir kararda durmaz kah yükselir kah çıkar....Yemek yemeyi çok severler midelerine düşkün olurlar bu yüzden sindirim rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlığı onlara çok yakındır....... Cesaret ve atılganlık gerektiren işlerde başarılı olurlar yıldızlarıyla ahenk için kırmızı renk yakut ya da elmas taşlı yüzük kullanmaları tavsiye edilir. Kadınların yaptıkları büyü ve sihirden muzdarip olur haklarında çok dedikodu yapılır...

ÜÇÜNCÜ VASIF ( 10 Nisan–20 Nisan)
Merih yıldızının tesiri altındadırlar. Bu tarihte doğan kişinin sevdikleri kişinin başka yerlere şehirlere gitme ihtimali vardır... Bir fitne ve dedikodu yüzün den çok yakın dostlarıyla düşman olabilirler…
İNSANLARIN İSMİ KADERİNİ ETKİLER; MESELA DEDESİNE UĞURLU GELEN BİR İSMİ TORUNUNA DA KOYDUĞUNUZDA ONA ŞANSSIZLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY GETİRMEYEBİLİR; ANADOLU’DA ŞÖYLE BİR SÖZ VARDIR: ‘’ ÇOCUĞA İSMİ AĞIR GELDİ, TAŞIYAMIYOR’’ DENİR...
İSMİNİZ BU KADAR ÖNEMLİDİR!
BENİM 35 SENEDİR SÖYLEDİĞİM BU SÖZÜ, 28 TEMMUZ 2007 TARİHLİ MİLLİYET
GAZETESİNDE DÜNYACA ÜNLÜ KABALA UZMANI VE ASTROLOG GAHL SASSON DA SÖYLEMEKTEDİR.

NEDEN SİZİN ÇOCUĞUNUZUN İSMİ DE UĞURLU BİR YILDIZDA OLMASIN Kİ?!!
BANA ULAŞIN VE ÇOCUĞUNUZUN YILDIZINI YÜKSELTECEK İSMİ BİRLİKTE BULALIM…

 

selma medyum
özgeçmiş | büyü | ebcet hesabı | numeroloji | tarot | yıldızname | sorunlarınız | iletişim
Bu sitenin bütün hakları Yıldızname Uzmanı Selma TAŞPINAR'a aittir.  © 2010